Cordelie

8. února 2007 v 16:09 |  Buffy, přemožitelka upírů
CORDELIA CHASE
Narozena v Sunnydale, klasický snob. Je roztleskávačka, egocentrická a vždy říká, co si myslí. Snažila se být přítelkyní Buffy, protože si myslela, že musí být skvělá, když přijíždí z velkého města. Ovšem později si ji zařadila do své skupiny "ztracených případů", kde jí společnost dělali Alex a Willow, s tím, že ji bude ignorovat. Ovšem když měla problém, hned žádala Buffy o pomoc. Při jedné takové akci odhalila její pravou identitu přemožitelky.
Cordelie se narodila a vyrostla v Sunnydale. Byla nejpopulárnější dívkou na střední škole a vedla tým roztleskávaček. Obklopovala se přáteli, kteří pocházeli ze stejně bohatých a dobrých rodin jako ona. Cordelie byla velmi sobecká a až nepřiměřeně soustředěná na sebe. Když Buffy přijela do Sunnydale, snažila se s ní skamarádit, protože si myslela, že musí být skvělá, když přijíždí z velkého města. Netrvalo ale dlouho a zařadila si ji do své skupiny "ztracených případů", kde jí společnost dělali Alex a Willow. Byl to oboustranný odpor, ale nakonec Cordelie potřebovala Buffyinu pomoc při likvidaci neviditelné dívky a přitom odhalila její pravou identitu Přemožitelky.
Zjistila, že začíná stále více pronikat do jejich party a dokonce se sblížila s Alexem, se kterým začala tajně chodit, neboť se za něj styděla. Jejich vztah nakonec dosáhl takové úrovně, že výsměch svých kamarádů ohledně Alexe ignorovala. Její charakter se pomalu měnil k lepšímu. Existence démonů, smrti i kamarádství v Buffyiné partě ji velmi ovlivnilo. Její idylka s Alexem ale netrvala dlouho, protože ho nachytala, jak se líbá s Willow a definitivně se s ním rozešla. Cordelie se stáhla do sebe a začala se ke všem chovat tvrdě. Když narazila na Buffyina nového pozorovatele Wesleyho, ihned se do něj zamilovala. Jenže pak se s Wesleym velmi nešikovně políbila a oba dva usoudili, že mezi nimi prostě není ta správná chemie. V té době vyšlo najevo, že její otec přes dvanáct let neplatil daně, a tak se Cordelie musela vzdát možnosti chodit na vysokou.
Rozhodla se, že zkusí štěstí jako herečka v Hollywoodu a přestěhovala se do Los Angeles. Tam narazila na bohatého upíra, kterému se velmi líbila. Naštěstí ji zachránil Angel a zaměstnal ji ve své detektivní agentuře jako sekretářku. Cordelie se celkem rychle sblížila s Doylem, polovičním démonem, který pomocí svých vizí pomáhal Angelovi. Doyle však obětoval svůj život pro záchranu klanu jeho lidu a hrdinně zemřel. Těsně před svou smrtí, ji vášnivě políbil a tímto polibkem na ni přenesl své spojení s Vyššími místy. Cordelie se se svými vizemi vyrovnávala velmi těžce, ale nakonec byla ráda, že může pomáhat ostatním lidem. Postupem času ji však vize pomalu ale jistě ničili a Cordelie upadla do bezvědomí. V tomto bezvědomí se setkala s démonem, který ji nabídl možnost stát se polovičním démonem, aby své vize ve zdraví ustála. Během let, kdy Cordelie pracovala v detektivní agentuře, začala pociťovat lásku k Angelovi. Angel její city opětoval, ale jejich vztah neměl šanci. Cordelie byla povolána k vyššímu účelu a v záři světla vystoupila na nebe.
O několik měsíců později se znenadání objevila zpět u svých přátel, ale na nic si nepamatovala. Začala důvěřovat jen jediné osobě - Connorovi a dokonce se k němu přestěhovala. Požádala Lorna, aby provedl kouzlo, který by jí vrátilo paměť. Kouzlo se zdařilo, ale Cordelie dál zůstávala u Connora. Vztah mezi nimi se brzo změnil v něco víc a začali spolu spát. Cordelie otěhotněla, ale její těhotenství nebylo normální. V břiše totiž nosila démona, který ovlivňoval její myšlenky i chování. Démon se brzy narodil a Cordelie ihned po porodu upadla do kómatu. Démon měl podobu dospělé ženy, která si říkala Jasmine a snažila se ovládnout svět. Angel ji s pomocí svého syna Connora zabil. O Cordelii se začali starat zdravotníci z firmy Wolfram & Hart. Bohužel, Cordelie se nikdy ze svého kómatu nevzbudila a po roce zemřela. Ale ještě než se tak stalo, věnovaly ji Vyšší místa jeden den s jejími přáteli. Ten si Cordelie opravdu užila a ke konci dne se s Angelem rozloučila "Nakonec vyhraješ… jen si přeju, abych u toho mohla být a vidět to". Neodolala a naposledy ho políbila. Její slíbený den skončil a Cordelie se odebrala na věčný odpočinek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama