Freddie Prinze jr.

24. února 2007 v 19:37 |  Další herci
FREDDIE PRINZE Jr.
Filmografie:
2006 - Brooklyn Rules ; Past na žraloka
2005 - "Freddie" (TV seriál) ; Shooting Gallery
2004 - Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery ; "Boston Legal" (TV seriál)
2003 - Kim Possible: Problém s časem (TV film)
2002 - Cancun Capers (TV film) ; E! Entertainment Special: Who Let the Dog Out? (TV film) ; "George Lopez" (TV seriál) ; Scooby-Doo
2001 - Letní vzplanutí ; Vzhůru nohama
2000 - Zůstaň se mnou ; Boys and Girls
1999 - Wing Commander ; Taková normální holka
1998 - Tajemství loňského léta 2: Rok poté ; Pravidla špinavé hry
1997 - Tajemství loňského léta ; Tři muži v Las Vegas ; Obléhání Johnsonovy střední školy ; Dům přitakání
1996 - Nezvaný host ; Too Soon for Jeff (TV film)
Biografie:
Freddie je synem populárního televizního herce, který se předávkoval drogami, když mu bylo teprve deset měsíců a otci bylo teprve 22 let. Po otcově smrti se s matkou přestěhoval do Albuquerque v Novém Mexiku, kde vyrůstal. Už jako dítě se rozhodl, že půjde v otcově stopách a bude z něj herec. Proto po úspěšném zakončení střední školy v roce 1994 se rozhodl téměř bez peněz odjet do Los Angeles.
V Hollywoodu se mu poměrně brzy podařilo najít první práci v televizním seriálu "Family Matters" (1995) a v seriálu stanice ABC "Too Soon For Jeff" (1996). Svůj filmový debut uskutečnil v romantickém dramatu Nezvaný host "To Gillian on Her 37th Birthday" (1996), kde si zahrál spolu s Peterem Gallagherem, Michelle Pfeiffer a Claire Danes. Tato maličká role mu pomohla k větší v černé komedii Dům přitakání "The House of Yes" (1997).

Obrovskou popularitu získal po boku dalších mladých hereckých hvězd jako Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar a Ryana Phillippa v hororovém filmu Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" (1997). Rok na to přišlo pokračování Tajemství loňského léta: Rok poté "I Still Know What You Did Last Summer". Oba filmy byly komerčně velmi úspěšné a z Freddieho se stala nová Hollywoodská hvězda, která si získala mnoho fanoušků po celém světě.
Tuto novou nálepku potvrdil v hlavní roli v romantické komedii Taková normální holka "She's All That" (1999), kde mu byla protějškem Rachael Leigh Cook. Následující sci-fi film "Wing Commander" (1999) byl však naprostým propadákem. Svou pověst dobrého herce si však napravil v úspěšných filmech Zůstaň se mnou "Down to You" (2000) a "Boys and Girls" (2000).
V roce 2001 se objevil ve dvou romantických komediích Letní vzplanutí "Summer Catch" a Vzhůru nohama "Head Over Heels". Následující rok přišel další velký hit v podobě bláznivé komedie Scooby-Doo, kde si zahrál se Sarah Michelle Gellar a Rowanem Atkinsonem.
Freddie se v září 2002 oženil s herečkou Sarah Michelle Gellar. Mezi jeho velký koníček patří bojové umění.
Info:
  • Narodil se 08.03.1976.
  • Jeho místem narození je Los Angeles, California, USA.
  • Jeho znamení zvěrokruhu jsou Ryby.
  • Má hnědé vlasy a hnědé oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 leticia leticia | E-mail | 19. dubna 2008 v 3:32 | Reagovat

Ele  é simplesmente

uma gatoooo!!!

Very Beautifull

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama