Scary movie

24. února 2007 v 8:24 |  Filmy
SCARY MOVIE
Bez slitování. Bez studu. Bez spoďárů...
Na začátku zabije skupina studentů sérií nešťastných náhod ubohého chodce. Rok poté je někdo začne vraždit - a to velmi nešikovným způsobem. Komedie, která čerpá z filmů jako Vřískot, Tajemství loňského léta a ostatních úspěšných hororů devadesátých let, je určena spíš těm mladším a vyhulenějším divákům.
Nedovedu to pochopit. Všichni zkušení parodisté zřejmě zrovna bloudili někde v amazonské džungli - jinak by jistě neodolali lákání hororového trháku jménem Vřískot a pustili by se do jeho karikování. A zatímco se potýkali s kmeny lidojedů, chopil se opuštěného tématu černošský komik Keenen Ivory Wayans a natočil Scary Movie, jednu z nejúspěšnějších komedií poslední doby.
Už dlouho se čekalo na to, až se na žánrové pískoviště, které doposud okupují odchovanci týmu Zucker-Abrahams-Zucker, odváží vydat někdo jiný, s novými nápady a originálnějšími vtipy. A pak přišel Wayans, a zase nic. Jediné, co dokázal, bylo počůrat ostatním bábovičky. Na rozdíl od svých předchůdců se nesnažil o hru s žánrem a originální kombinace slavných filmových scén. Místo toho nabídl přímočarou pubertální recesi s humorem lehkým jako rána bucharem - a zvítězil. Wayans a spol. se pevně drželi svých vzorů (některé scény jsou z Vřískotu přepsané větu po větě) a jen do nich občas vrazili nějaký gag. Rozptyl humoru nemají zrovna největší. Většina vtipů se točí kolem kouření marihuany a penisů, močení, varlat, hloupých bělochů, drog, ochlupení, idiotů, stříkajícího spermatu a kolem toho, že hezké dívky prdí. Přesto se tam čas od času objeví nějaký solidní vtip (nebo možná ve mně jen zvítězila touha smát se nad zdravým rozumem), ovšem to nic nemění na tom, že film Scary Movie byl určen především těm divákům, pro které je humor Adama Sandlera příliš intelektuální a fekální gagy bratrů Farrellyových příliš decentní. Pro ostatní jsou tu tři zásady pro sledování Scary Movie: 1) Opakujte si stále, že to vydělalo přes sto
padesát milionů (což je cca o padesát milionů víc, než vydělal samotný Vřískot) a že už se chystá druhý díl - takže to přece nemůže být zas tak špatné. (V souvislosti s tím nelze než obdivovat produkční duo bratří Weinsteinů, kteří nejdřív vydělali úžasné peníze na Vřískotu a potom ještě větší na jeho parodii.) 2) Vzpomeňte si na ostatní černošské komedie počínaje Agentem v sukni až po Zamilovaného profesora - na rozdíl od nich se u Scary Movie alespoň párkrát zasmějete. A vzpomeňte si na většinu parodií z poslední doby - tam platí to samé. 3) Na tohle všechno se vykašlete. Originál je pořád mnohem vtipnější než parodie. Vřískot vede - o uříznutou koňskou hlavu.
JIŘí PAVLOVSKÝ Premiere 2001/1/34
Skupinka nadržených, debilních teenagerů před rokem nešťastnou náhodou přejela, okradla a hodila do moře chudáka, který, jak se zdá, přežil a teď študáky začíná zabíjet. Nosí přitom černý plášť a na obličeji má bílou masku. Takže vlastně ani nevíme, jestli je to ten rybář, nebo někdo úplně jiný. Ale zas tak moc na tom nezáleží… Co může být lepší než nejlepší filmy uplynulého roku? Jenom jejich parodie. Vítejte v nejoplzlejší, nejnevhodnější, nejšílenější, nejvulgárnější a NEJLEPŠÍ komedii poslední doby - filmu, který prolomil všechna tabu a na plátna uvedl NEUVĚŘITELNÉ věci. Zavřískáte si. Zjistíte Tajemství loňského léta. Střihnete si tréningovou lekci z Matrixu. Získáte Šestý smysl a odhalíte Záhadu Blair Witch.
Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora oficiální text distributora
Foto:
Anna Faris goes all Matrix on the bad guy in Dimension's Scary Movie
Regina Hall , Shannon Elizabeth and Anna Faris in Dimension's Scary Movie
Jon Abrahams , Shawn Wayans and Marlon Wayans in Dimension's Scary Movie
Shannon Elizabeth , Lochlyn Munro , Regina Hall , Shawn Wayans , Anna Faris and Jon Abrahams in Dimension's Scary Movie
Shannon Elizabeth , Shawn Wayans , Lochlyn Munro , Anna Faris and Jon Abrahams in Dimension's Scary Movie
Marlon Wayans and Cheri Oteri in Dimension's Scary Movie
Cheri Oteri , Dave Sheridan and director Keenen Ivory Wayans on the set of Dimension's Scary Movie
Carmen Electra enjoys being outdoors in her underwear in Dimension's Scary Movie
Trailer:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama