Johnny Depp

2. února 2008 v 10:08 | Eviika |  Další herci
JOHNNY DEPP
  • Asi netřeba představovat :D ..

Biografie:
John Christopher Depp se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho otec byl inženýr a matka v domácnosti a před Johnnyho narozením již měli tři děti, dvě děvčata a jednoho chlapce. Už v jeho sedmi letech se celá rodina přestěhovala na Floridu. Tam také Johnny chodil na střední školu, kde začal mít velmi brzy problémy s drogami a také krádežemi. V té době ho myšlenka na herectví asi ani nenapadla. Jeho největším koníčkem byla elektrická kytara, které věnoval všechen svůj čas a hrál v několika kapelách. Se svou kapelou Flame vystupoval ve floridských nočních klubech a největšího úspěchu skupina dosáhla, když po změně jména na Kids hrála jako předkapela před vystoupením slavného Iggy Popa.
V roce 1983 se oženil s Lori Anne Allison (o dva roky později se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka. A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. A první filmová role na sebe nedala dlouho čekat. Bezstarostný mladík v klasickém hororu Wese Cravena Noční můra v Elm Street byl v jeho podání velice civilní. Do celého filmu docela dobře zapadal, ale i přes známky jistého hereckého talentu byla herecká průprava zapotřebí. A tak začal Johnny navštěvovat losangeleské Loft Studio.
Po absolvování hereckého kursu získal malou roli vojáka v oscarovém válečném dramatu Olivera Stonea Četa, ovšem na plátně se moc dlouho neohřál. Pak ale přišla role, která s jeho kariérou zahýbala nejvíce. Nejednalo se o roli filmovou, ale televizní. Mladý detektiv Tommy Hanson pracující v oddělení zaměřeném na zločinnost mladistvých v seriálu Jump Street 21, mu vynesla slávu a davy fanynek. V seriálu zůstal po tři sezóny a tak jako mnoho jiných herců, proslavených v televizi, ho mohla obrazovka zcela pohltit a klidně se mohl stát pouze hercem televizním. To by se ale na scéně nesměl objevit velice podivínský režisér s naprosto obyčejným jménem - Tim Burton. Johnny získal hlavní roli v jeho zvláštním filmu o mladíkovi s nůžkami místo prstů Střihoruký Edward. Film je vlastně romantickou pohádkou s velmi osobitým vizuálním stylem, kterým se filmy Tima Burtona vyznačují. Deppovou partnerkou se ve filmu stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Deppovo tetování na pravé paži - "Winona Forever".
Rok 1993 pro něj nebyl zrovna nejšťastnější. Po třech letech skončil jeho vztah s Winonou a v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles se předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. Ovšem v tomtéž roce byl do kin uveden snímek Co žere Gilberta Grape švédského režiséra Lasse Hallstroma. Depp podal v roli Gilberta - mladíka na kterém leží zodpovědnost za celou rodinu a hlavně mentálně postiženého bratra (v podání Leonarda DiCapria) - výborný výkon a celkový velmi dobrý dojem, který snímek zanechal, byl z velké míry jeho zásluhou (a samozřejmě DiCapria nominovaného za svou roli na Oscara).
A pak přišla další spolupráce s Timem Burtonem. Tentokrát se jednalo o snímek Ed Wood o nejhorším režisérovi všech dob. Burtonovi se povedla jak výtvarná stránka filmu (film natočil černobíle), tak i herecká. Rozhodně se film nedá srovnat s žádným jiným filmem, popisujícím život osobnosti, která skutečně žila. Depp je ve své roli téměř k nepoznání a to kromě zjevu i herecky. Dokázal úžasně zachytit Woodovo neuvěřitelné nadšení pro film a také hluboké odhodlání točit za každou cenu, i když jeho tvorba nestála za nic. Na plátně se prostě stal Edem Woodem.
O rok později dostal možnost zahrát si ve filmu Don Juan DeMarco největšího milovníka všech dob. V ten samý rok zabrousil Johnny na opačnou stranu americké filmové tvorby. Ve film Dead Man ztvárnil spisovatele Williama Blakea. Černobílý a totálně nezávislý snímek natočil Jim Jarmusch, režisér pokládaný za krále nezávislého filmu, Deppovi ještě více než jindy záleží na tom, aby si vybíral projekty, které ho zajímají a může v nich hrát složité charakterní postavy. Díky tomu jeho snímky nemají zrovna velký komerční ohlas, ale o to více bývají kvalitní. Tak jako Krycí jméno: Donnie Brasco, kde si zahrál tajného policistu, infiltrujícího se do mafie. Zahrál si zde po boku Al Pacina a velice přesvědčivě ztvárnil muže, který se musí potýkat sám se sebou a svojí náklonnosti k lidem, jež sice stojí na opačné straně zákona, ale k nimž během výkonu své práce získá respekt a jistou náklonnost. I film Strach a hnus v Las Vegas patří mezi velmi netradiční snímky. Film natočil Terry Gilliam (12 opic) a myslím, že jméno režiséra pro představu o zvláštnosti tohoto filmu bohatě stačí. Depp si zde zahrál novináře Raoula Dukea, který je stále pod vlivem silných drog a jeho představy podle toho také vypadají.
V roce 1999 se opět sešel s Timem Burtonem a společně natočili Ospalou díru, obrazově brilantní retrohoror. Johnny Depp dodal svému policejnímu konstáblu Ichabodu Craneovi magičnost a do filmu se dobře hodící gotickou tvář. V poslední době jsme Johnnyho mohli vidět v dramatu Než se setmí a to hned v dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce. A znovu si také úspěšně zopakoval spolupráci s Lassem Hallstromem, tentokrát ve filmu Čokoláda, kde si zahrál cikána, do kterého se zamiluje svobodná matka v podání Juliette Binoche. A nyní přichází i do našich kin životopisný snímek Kokain, kde hraje George Junga, největší americkou spojku s kolumbijskými drogovými kartely, muže, jenž kokain rozšířil v 70. a 80. letech do celých Spojených států. I s touhle rolí si dokázal docela dobře poradit a docílit potřebné autentičnosti.
Johnny Depp býval, je a bude velice oblíbený zejména mezi ženskou částí publika. Po několika známostech, mezi které patřila i topmodelka Kate Moss, se Johnny usadil a oženil s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradisovou. Před dvěma lety se jim narodila dcera Lily-Rose Melody, která pro něj momentálně znamená v životě nejvíce. I do budoucna od něj můžeme čekat jen ty nejzajímavější a nejzvláštnější hrdiny, kteří se na plátně objevují. Johnny Depp se totiž nikdy nesmířil s tím, že by se svojí pěknou tváří měl hrát jen romantické hrdiny a krasavce. On chce něco víc, chce objevovat ve svých postavách skryté vlastnosti, pohnutky a tajemství, které může divákovi díky svému všestrannému herectví zprostředkovat. A to se mu bezpochyby daří.
Filmografie:
2009
Public Enemies
Rum Diary, The
Shantaram
Sin City 2
Sin City 3
2007
Piráti z Karibiku - Na konci světa
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
2006 Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
2005
Karlík a továrna na čokoládu
Mrtvá nevěsta Tima Burtona
2004
A žili spolu šťastně až na věky
Hledání Země Nezemě
Libertin
Tajemné okno
2003
Kdysi dávno v Mexiku / Tenkrát v Mexiku
Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
2001
Kokain
Z pekla
2000
Muž, který plakal
Než se setmí
Čokoláda
1999
Astronautova žena
Devátá brána
Ospalá díra
1998
Jak se neztratit v L.A. / Ztracen v L.A.
Strach a hnus v Las Vegas
1997
Bojovník
Krycí jméno Donnie Brasco
Town Meeting with Diane Sawyer: Celebrities vs. the Press (TV film)
1996 Cannes Man
1995
"United States of Poetry" (TV seriál)
Don Juan DeMarco
Mrtvý muž
V poslední chvíli
1994 Ed Wood
1993
Benny a Joon
Co žere Gilberta Grapea
1991
Arizona Dream
Freddyho smrt - Poslední noční můra
1990
Cry-Baby
Střihoruký Edward
1987 "Jump Street 21" (TV seriál)
1986
Slow Burn (TV film)
Četa
1985 Soukromý víkend
1984 Noční můra v Elm Street
Dokumentární
2007 Joe Strummer: The Future Is Unwritten
2006
Inside the Two Worlds of 'The Corpse Bride' (video film)
Život v moři 3D
2004 "V záři reflektorů" (TV seriál)
2003
Bravo Profiles: Johnny Depp (TV film)
Breakfast with Hunter
Charlie: Život a dílo Charlese Chaplina
2002 Ztracen v La Mancha
2001
If I Should Fall From Grace: The Shane MacGowan Story
Tour of the Inferno: Revisiting 'Platoon', A (video film)
View From Hell, A (TV film)
2000
In Bad Taste (TV film)
Sleepy Hollow: Behind the Legend (video film)
1999
"Directors, The" (TV seriál)
Source, The
Stars of Star Wars: Interviews From the Cast, The (video film)
1998 Where It's At: The Rolling Stone State of the Union (TV film)
1995 Tom Petty and the Heartbreakers: Playback (video film)
1991 Idols (TV film)
1987 "Biography" (TV seriál)
Fakta:
Celé jméno: John Christopher Depp II
Datum narození: 9. června 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky
Jméno otce: John Depp
Jméno matky: Betty Sue Palmer
Sourozenci: bratr Danny a sestry Christy a Debbie
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Strach: z klaunů
Zlozvyky: kouření
Oblíbená barva: černá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama